Zpět na seznam oblastí

Ötztal/Pitztal


Ötztal se rozkládá jihozápadně od Innsbrucku na pomezí Ötztalských a Stubaiských Alp. Jedná se o jeden z nejvýše položených lyžařských regionů celého Rakouska, což zaručuje výborné sněhové podmínky po celou zimní sezónu. Říčka Ötztaler Ache protéká údolím Ötztal, které lemuje bezmála šedesát třítisícových vrcholků hor.

Oblast Ötztal je spojována se slavným nálezem ledového muže Ötziho. Oblast tvoří tři hlavní lyžařské areály. Na začátku údolí leží Oetz, následuje Sölden, který je srdcem celého údolí, a na konci se nachází relativně neznámé středisko Obergurgl-Hochgurgl. Ötztal nabízí ideální podmínky pro lyžování a snowboarding ve všech jejich podobách.

Samozřejmostí jsou další možnosti pro zimní i letní sporty jako bruslení, curling, zimní turistiku nebo jízdu v saních tažených koňmi. Jedná se o oblíbenou oblast turistů, běžců a milovníků nordic walkingu. Oblast Ötztalu nabízí přes 1 300 km značených tras.  K dispozici jsou i golfová hřiště nebo extrémnější sporty jako rafting, kanoistika, paragliding a jiné.Ideální místo pro relaxaci jsou rozsáhlé termální lázně Aqua Dome v městě Längenfeld.

60 km západně od Innsbrucku leží lyžařská oblast Pitztal. Údolí Pitztal je 45 km dlouhé a jeho jasnou dominantou je nejvyšší hora Tyrolska Wildspitze.

Pitztal se pyšní 46 ledovci o celkové ploše 25 km². Údolí je zakončeno hřebenem Ötztalských Alp, kde se nachází ledovec Pitztal. Přímo pod ním se rozprostírá lyžařské středisko Pitztaler Gletscher, kde je možno lyžovat až z výšky 3440 m.n.m.

Ledovec doplňují další tři lyžařské oblasti: Hochzeiger, Imst a Rifflsee. Kromě lyžování a snowboardingu jsou k dispozici i jiné zimní aktivity jako zimní horská turistika, výlety na sněžnicích v nedotčení zimní krajině, bruslení nebo sáňkování. Výborné podmínky jsou i pro běžkaře. V létě je Pitztal oblíbenou destinací pro vyznavače jízdy na kole, tenisu, jízdy na koni, kanoistiky či raftingu na řece Inn.


Zajímavosti:

  • Pitztal je nejvýše položený tyrolský ledovec
  • K dispozici jsou známé termální lázně Aqua Dome
  • Celá oblast nabízí téměř 300 km sjezdových tratí
  • Celá oblast nabízí přes 1 500 km tras pro pěší turistiku a 800 km cyklistických tras

   

Najděte si svoji nemovitost

Zpět na seznam oblastí