Zpět na seznam zpráv

Prodeje nemovitostí v Alpách v roce 2018


V meziročním srovnání dosahují aktuální prodeje v top střediscích napříč alpskými zeměmi markantních nárůstů, které v některých oblastech dosahují až 40%. Tím se naplnily optimistické predikce na rok 2017 a 2018. Díky přehřívající se celosvětové ekonomice se do roku 2020 očekává stabilizace počtu prodejů a snížení růstu z posledních let.  

Nárůst prodejů alpských nemovitostí se projevil růstem cen. Mění se tak trend z let 2010-14, kdy díky pozůstatkům celosvětové finanční krize k výraznějším změnám cen nemovitostí nedocházelo. 

Hlavním cílem investorů z České republiky je opět Rakousko. Kombinace výborné dopravní dostupnosti, celoročního využití a zajímavých výnosů z pronájmu nemovitosti (4-7%) je velice lákavá. Až na Kitzbühel, kde se ceny pohybují v rozmezí 10-17 000 EUR/m2, jsou ceny rakouských nemovitostí ve srovnání s okolními státy na nižší úrovni. Pro ty, kteří hledají dobrý poměr cena/kvalita, se jeví jako dobrá volba Štýrsko a oblast v čele se známým střediskem Schladming. Výhodou je bezesporu silná letní sezóna, která táhne rentabilitu investic v této oblasti. 

Z investorského pohledu jistě stojí za zmínku také středisko Ischgl, které se často nazývá alpská Ibiza. Vysoká návštěvnost a image této oblasti jsou důležitými faktory pro budoucí růst cen a vyšší zhodnocení nemovitosti. 

Najděte si svoji nemovitost

Zpět na seznam zpráv