Zpět na seznam zpráv

Pronájem nemovitostí v Rakousku


Alpské země jsou nejen oblíbenou dovolenkovou destinací, ale také zajímavou investiční příležitostí pro konzervativní investory, kteří hledají bezpečné způsoby zhodnocení jejich volných peněžních prostředků. Tento motiv je díky aktuální situaci v roce 2020 více než aktuální.

V posledních letech turismus v Rakousku konstantně roste o 3-6% . Roční výnosy z pronájmu nemovitosti kopírují tento trend a nyní mohou v Rakousku dosahovat až 8% p.a.

Máte-li k dispozici volné finanční prostředky, pravděpodobně budete přemýšlet o tom, jak je přinejmenším uchránit před inflací. V posledních letech jsou úrokové sazby běžných spořících bankovních produktů pod hodnotou 1% a do budoucna se neočekává, že by se tato situace měla nějak dramaticky měnit.

Řešením může být nemovitost v Alpách a její následný pronájem, který zajistí pasivní příjem při míře zhodnocení až 8% p.a. V této hodnotě není započítána cena nemovitosti, která konkrétně v Rakousku také díky regulované výstavbě v čase nepřetržitě roste.

Cena nemovitostí v alpských částech Rakouska za posledních 10 let stoupla až o 60%.

Jak pronájem nemovitosti funguje?

Majitel nemovitosti má na výběr ze dvou možností:

  • Garantovaný výnos -  operátor nese riziko za potenciální nenaplnění ubytovací kapacity dané nemovitosti. Zároveň obstará veškerý servis a služby, které jsou potřeba k pronájmu nemovitosti (rezervace, úklid, výměna povlečení atd.).  V tomto případě se pohybuje potenciální čistý výnos do 4 % p.a.
  • Variabilní výnos – operátor obstará veškerý servis a služby spojené s pronájmem nemovitosti, ale riziko za potenciální nenaplnění ubytovací kapacity dopadá na majitele nemovitosti. To však může být odměněno vyššími čistými výnosy než u varianty s garantovanými příjmy.

Jaká nemovitost je vhodná pro následný pronájem?

Zde platí staré známé pravidlo realitního trhu…lokace, lokace, lokace. Nejvyšší potenciál dobrých výnosů z následného pronájmu zajistí blízkost nemovitosti u sjezdovek, lanovek, golfových hřišť, poloha ve známých oblastech nebo s dobrou dopravní dostupností atd. Nejlepší volbou v Rakousku jsou oblasti s nabídkou lyžování na ledovci.   

Dlouhodobým trendem je tendence k vyšší kvalitě ubytování. Kromě používání kvalitních a hodnotných přírodních materiálů je také čím dál tím častější poptávka po ubytování s více koupelnami, které zajistí ubytovaným vyšší komfort. Za kvalitnější ubytování jsou turisté ochotni také více zaplatit, což generuje vyšší výnosy z pronájmu nemovitosti. 

Najděte si svoji nemovitost

Zpět na seznam zpráv