Zpět na seznam oblastí

Turracher Höhe


Horské sedlo na hranici Štýrska a Korutan je obklopeno kulatými, kuželovitými vrcholky připomínajícími pocukrovaný štrůdl. Sjezdovky se táhnou kolem čtyř vrcholků jako pavučina. Půldenní okružní safari vám umožní pohodlně projet celým areálem. Jezerní taxi propojuje protilehlé svahy. Na východní straně dominuje vrchol Kornock s červenými tratěmi, snowparkem a pohodlnou sedačkovou lanovkou.

Lanovka Panorama a adrenalinová bobová dráha Nocky Flitzer stoupají z jižního okraje sedla. U jezera najdete cvičnou zónu s vleky, včetně historického Engländerliftu. Nová lokalita Schafalm s luxusní šestisedačkou nabízí široké tratě, z nichž jedna černá se výrazně svažuje.

Západním svahům dominuje červené sjezdovky FIS a Zirbenwald. 

Historie Turracher Höhe sahá do 19. století, kdy sem přicházeli lovci a později alpinisté. První lyžaři našli útočiště v gasthofu postaveném rodinou Schwarzenbergů.

Leebovi otevřeli v roce 1929 hotel Hochschober, který přečkal požár, válku a okupaci. Hýčkání od rodiny Leebových naleznete nejen ve vybavení, ale i na samotných sjezdovkách. U nástupní stanice sedačky Kornock je obývací pokoj, na horní stanici lanovky jsou lehátka s výhledem na hřeben Karavanek. K dispozici jsou také masážní křesla a gauče pro páry. Na sedačce Turrach a kabince Panorama můžete zdarma relaxovat na otočených lehátkách a každý den v poledne se na sedačce Turrach objevuje skútr "mercedes" s proseccem pro hosty. 


Zajímavosti:

  • díky nadmořské výšce je zde sníh 160 dní v roce
  • obec se nachází ve výšce 1 800 m n.m.
  • slavný hotel Hochschober s unikátním spa a částečně vyhřívaným bazénem přímo v jezeře
  • oblasti se přezdívá malý Kitzbühel

Najděte si svoji nemovitost

Zpět na seznam oblastí