Zpět na seznam oblastí

Val di Fiemme/Obereggen


Oblast Val di Fiemme se často nazývá jako Brána Dolomit. Díky množství slunečných dnů a malebné přírodě se jedná o jednu z nejnavštěvovanějších oblastí severní Itálie. Centrem oblasti, která spojuje 11 obcí, je město Predazzo, kde je možné navštívit světově známé Geologicko-etnografické muzeum. Ze sportovního hlediska je jistě zajímavé, že tato oblast nabízí nadprůměrné množství obtížnějších lyžařských terénů, což ocení zejména pokročilejší lyžaři.

Celkově tato oblast nabízí 120 km sjezdových tratí. Pro vyznavače klasického lyžování je k dispozici proslulá Marcialonga, trasa 70 km dlouhého závodu, který je považován za jeden z vrcholů dálkového klasického lyžování. Komu by to nestačilo, může zkusit některou z tratí, na kterých se konalo MS v klasickém lyžování v roce 2013.

V letních měsících jsou k dispozici stovky km cyklostezek a značených tras pro pěší turistiku. To doplňuje množství nejrůznějších sportů jako tenis, fotbal, jízda na koni, paragliding, horolezectví, rybolov a mnoho dalších. Když k tomu přidáme kvalitní služby, dobrou kuchyni, přátelské místní obyvatele a okolní přírodní parky jako je Paneveggio – Pale di San Martino, jde o ideální kombinaci, která láká k návštěvě statisíce lidí ročně.  


Zajímavosti:

  • dějiště známého závodu Marcialonga
  • jedno z nejmoderněji vybavených oblastí
  • 120 km sjezdových tratí
  • široká možnost koupání v letním období

Najděte si svoji nemovitost

Zpět na seznam oblastí